Година Землі 2013 – Кинь виклик світу, щоб врятувати Планету!

21 березня 2013 р.

Година, що об’єднує світ, заради боротьби з глобальним потеплінням

У суботу, 23 березня о 20:30 люди по всьому світі вже всьоме вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для боротьби зі зміною клімату. Україна долучається до Години Землі вже п’ятий рік поспіль, активно підтримуючи всесвітній кліматичний рух та прагнення до сталого майбутнього.

Година Землі була започаткована Всесвітнім фондом природи WWF в Сіднеї (Австралія) у 2007 році, і з того часу виросла до світової екологічної ініціативи, яка об’єднала більше 7000 міст у 152 країнах на всіх континентах у прагненні до майбутнього без зміни клімату, майбутнього, у якому всі забезпечені природними ресурсами, майбутнього, у якому людина живе в гармонії з природою.

Цього року "Година Землі" запрошує всіх кинути виклик світу, щоб врятувати Планету! Адже вимкнення світла на одну годину – це лише символ єднання, який окремо не може нічого змінити. Година Землі закликає нас діяти щодня, роблячи невеликі кроки, які разом зможуть вирішити проблеми нашого спільного дому!

Кампанія «Година Землі 2013» пройде під гаслом «Твій хід – мій хід: Кинь виклик світу, щоб врятувати Планету!». Концепція «Твій хід – мій хід» - це суспільний договір, що пов’язує дві сторони – одна з яких обіцяє зробити щось цікаве чи корисне, якщо інша сторона погодиться певним чином допомагати Планеті – це об'єднує їх заради спільної мети позитивного екологічного результату.

За допомогою відео платформи YouTube кожна людина може кинути виклик світу, заохочуючи інших діяти щодня та робити свій внесок у порятунок Планети. Анді Рідлі, співзасновник Години Землі, взяв на себе та виконав таке зобов’язання: «Я стрибну у воду з великою білою акулою, якщо 10 000 людей кинуть свій виклик світу».

«Якщо 1500 людей згодяться відмовитися від електроенергії на один день, ми проведемо цілий тиждень без електрики», «Компанія висадить 100 дерев, якщо 1000 людей почнуть сортувати сміття вдома», «Я буду тиждень ходити пішки, якщо моя сестра встановить вдома сонячну панель». А що Ви здатні зробити заради порятунку Планети?

«Концепція «Твій хід – мій хід» дає кожній людині можливість надихнути своїх друзів, колег та сусідів на дії заради природи не тільки протягом однієї години, але й кожного дня», каже Анді Рідлі. «Обіцянки можуть бути дуже різними – від переходу на енергозберігаючі лампочки, переробки сміття до вимикання зайвого освітлення чи використання електронного банківського обслуговування. Киньте виклик світу на платформі http://www.youtube.com/earthhour».

Година Землі в Україні запрошує всіх українців долучитися до кампанії, зареєструватися на сайті wwf.panda.org/eh13 та продемонструвати свою підтримку, а також зробити своє життя „зеленішим” та більш розумно споживати природні ресурси, щоб зберегти Планету для наших дітей та онуків!

Також, ми заохочуємо активістів країни приєднатися до Години Землі 2013 та організувати кампанію та подію 23 березня у Вашому місті або селі! У 2012 році українська молодь та різноманітні заклади країни підхопили заклик до активних дій та провели десятки подій у різних містах України на підтримку кампанії Година Землі 2012: у Києві у арт-хаус кінотеатрі "Кінопанорама" влаштували перегляд фільму Home ("Планета Земля") Люка Бессона, в Одесі та інших містах країни пройшли яскраві вуличні концерти з виступами місцевих музичних колективів та фаєр-шоу, Полтавське об'єднання любителів астрономії вже традиційно запросило полтавчан на вечір «тротуарної астрономії», у Вінниці та Дніпропетровську пройшли ВелоГодини Землі – велопробіги центром міста на підтримку розвитку альтернативних видів транспорту. Сподіваємося на Вашу активність і цього року!

Кампанію підтримує Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.


Про Годину Землі
Година Землі – це глобальна ініціатива з боротьби зі зміною клімату, організована Всесвітнім фондом природи. Ми закликаємо громадськість, приватні компанії, представників урядових структур та місцевих спільнот вимкнути світло на одну годину 23 березня 2013 року о 20:30, щоб продемонструвати свою підтримку дій, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату. Година Землі була започаткована в Сіднеї у 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх домівках. У 2008 році вже більш ніж 50 мільйонів людей у всьому світі долучилися до Години Землі. У 2009 та 2010 році Година Землі охопила більше 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах, а у 2011 ця цифра сягнула 5200 міст у 135 країнах. 2012 рік побив всі рекорди – приєдналися більше 7000 міст у 152 країнах.

Промоушн акції в Україні проводиться в партнерстві з PR агенством SPN Ogіlvy та видавничим домом Sanoma Media, які допомагають привернути увагу людей до Години Землі за допомогою оригінальних ідей і цікавих публікацій.

Додаткову інфомацію можна отримати на сайті:

Година Землі 2013: http://wwf.panda.org/earthhour13
Історія Години Землі (http://wwf.panda.org/uk/campaigns/eh13/eh_history/)
Матеріали Години Землі (http://wwf.panda.org/eh13/materials - для завантаження доступні відео ролики Години Землі, банери, логотип кампанії та інші матеріали)

За більш детальною інформацією звертайтесь:
Катерина Куракіна,
Менеджер зі зв’язків з громадськістю WWF в Україні,
Моб: 095 28 99 822
e-mail: Katya.Kurakina@wwf.panda.org
www.panda.org/ukraine