Заповідності на Дунаї - 50 років!

Постановою Ради Міністрів УРСР від 24 липня 1967 року № 490 в дельті Дунаю на площі 3 тис. гектарів була створена природоохоронна зона республіканського значення.
      Ці перші тисячі гектарів цінних природних територій нині є складовою частиною заповідної зони Дунайського біосферного заповідника Національної академії наук України.
       Держава, взявши під свою охорону дельтові природні території, виходило з того, що заповідання було і залишається найкращою в світі формою збереження живої природи. Цю істину повністю підтвердила практика заповідності на українському нижньому Дунаї (1967-2017 рр.): від заповідної зони як пам'ятки природи до філії Чорноморського державного заповідника, самостійного природного заповідника «Дунайські плавні» і, нарешті, Дунайського біосферного заповідника з видачею відповідного сертифіката ЮНЕСКО.
      Вітаємо зі славним ювілеєм всіх, хто працював і продовжує працювати зараз в Дунайському біосферному заповіднику. Бажаємо всім виробничих та творчих успіхів, здоров'я, благополуччя, щастя, миру і добра!
Адміністрація Дунайського
біосферного заповідника