Осінь у степу

        Тарутинський степ - частина регіону дельти Дунаю площею понад 5000 га, що залишається одним з небагатьох ділянок незайманого степу в Україні та в Європі. Він характеризується широкими трав'янистими рівнинами, що є домівкою для багатьох видів рідкісної флори та фауни, зокрема декількох видів ковили. Ландшафтний заказник "Тарутинський степ", який був створений у 2012 році, включений до офіційного списку об'єктів Європейської Смарагдової мережі.  

    Вже багато років Rewilding Ukraine працює над відновленням та оздоровлення Тарутинського степу. Сюди було завезено куланів, ланей європейських, бабаків та хом'яків. 

    24 вересня 2023 року Rewilding Ukraine запросив членів Клубу Ревайлдерів дельти Дунаю - учнів 9-10 класів Вилківського закладу загальної середньої освіти №2 міської ради Ізмаїльського району Одеської області - відвідати Тарутинський степ в осінньому вбранні. 

                   Вилківці побачили, як кулани мігрують степом, стада овець каракульської породи  та самця лані європейської. Орнітолог Максим Яковлєв провів фото-тренінг в природі, а зоолог Олександр Гайдаш розповів членам Клубу про тварин, які живуть в степу.

          Діти та вчителі відвідали  етнографічний музей під відкритим небом "Бессарабське село Фрумушика-Нова", де прийняли участь у квесті. Познайомилися з національними подвір’ями періоду 19-20 ст., з самобутньою культурою українського, молдавського, болгарського, гагаузького, німецького та єврейського народів.

Побачили найбільший гранітний пам’ятник в світі «Чабан Фрумушики -Нова». Цей монумент офіційно внесений в Книгу рекордів Гіннеса, а також в Національний реєстр рекордів України. Висота пам’ятника становить 16м 43 см ( 17.93 із постаментом), а вага 1080 т.

Дуже смачно пообідали в Корчмі.

Захопливі краєвиди, чисте повітря степу, унікальні тварини – все це надихає членів клубу на подальшу посильну допомогу у відновлені територій нашої маленької Батьківщини – Бессарабії.