Життя продовжується!

   Красені дикі коні в українській дельті Дунаю почуваються добре і виховують малечу. Це перші дані та фотографії коників, отримані цього року, адже через війну доступ до цих територій є вкрай обмеженим. Разом з командою Дунайського біосферного заповідника ми радіємо, що тварини, яких ми випустили в дику природу два роки тому, здорові та виконують свої екологічні функції.

      

            


 Підтримка природного випасу шляхом повернення диких видів великих травоїдів є одним із інструментів ревайлдингу з відновлення природних територій. Природний випас - важливий екологічний процес. Великі травоїдні тварини підтримують природні луки, розповсюджують насіння, виїдають надмірну рослинність. Створене таким чином різноманіття ландшафтів приваблює безліч видів комах, земноводних, птахів та інших тварин. Також більш багатим стає і рослинний світ регіону. 

        У зовнішній дельті на межі між заростіми обліпихи та величезними масивами очерету коні виїдають його молоді пагони, сприяючи розширенню площі луків. Ці луки є вкрай важливими для стримування пожеж, які стають все частішими через кліматичні зміни і низький рівень Дунаю. Це допомогає захистити найбільші в Україні зарості обліпихи 

 Rewilding Ukraine