Пам'яті Б. Г. Александрова
                       Епітафія
 

Остановило время бег,
И боль всю душу сжала,
Ушел из жизни человек,
Каких на свете мало.

Четвертого грудня 2019 року на 62-му році пішов з життя, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат державної премії України, відданий науці морськийбіолог Александров Борис Георгійович.
Біографія Александрова Б.Г. нерозривно пов'язана з наукою, їй він присвятив усе своє життя. Борис Георгійович відомий як талановитий вчений, керівник та науковий лідер великого колективу і педагог.
У 1980 р Борис Георгійович закінчив Одеський державний університет імені І.І. Мечникова. У 1998 році захистив кандидатську дисертацію за темою: «Екологічні аспекти розподілу і розвитку личинок організмів обростання в північно-західній частині Чорного моря», за спеціальністю «гідробіологія», а в 2003-му став доктором наук, захистивши дисертаційну роботу «Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря » за спеціальністю «гідробіологія».
З 1980 р. і до останнього дня Б.Г. Александров працював в ДУ «Інститут морської біології НАН України». Він пройшов шлях від інженера-гідробіолога Одеського відділення Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського до директора Інституту.
Одночасно довгі роки професор Александров Б.Г. викладав в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, на кафедрі гідробіології та загальної екології, де його любили і цінували колеги викладачі та студенти.
За своє життя Александров Б.Г. написав більше 200 монографій і статей, був членом 9-ти наукових товариств, спеціалізованих рад і редколегій наукових журналів.
Борис Георгійовичє ученим із світовим ім’ям, мав дуже широкі контакти зі вченими різних країн. Більше 10 років він очолював експертну групу по збереженню біологічного різноманіття в Комісії по захисту Чорного моря від забруднення. Уход Бориса Георгійовича є великою втратою для міжнародних та чорноморських експертів-гідробіологів.
Смерть Александрова Б.Г. настала в результаті пожежі, що почалася в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу і далі поширилася на верхні поверхи будівлі. Втративши свідомість від їдкого диму, він загинув разом зі своїм вірним помічником, к.б.н. Іванович Галиною Валентинівною.
Борис Георгійович прожив яскраве життя, завжди мав активну позицію, його відрізняли справжня інтелігентність, тонке почуття гумору, високий професіоналізм, визнаний не тільки на батьківщині, але і за межами України, життєлюбність, оптимізм та велика любов до своєї родини.
Борис Георгійович приймав активну участь в створенні та становленні Дунайського біосферного заповідника та протягом чверті століття був його  науковим куратором. Він завжди давав безцінні поради, з незмінною повагою, доброзичливістю, зацікавленістю  рецензував всі наші звіти та  наукові роботи. Борис Георгійович завжди щедро радив ідеї наукових тем, проектів, статей, а їх у нього завжди було надзвичайно багато…
Ми з безглуздою нераціональною надією до останнього сподівалися на диво, що якось він  загубився по лікарнях, десь  у людей, і ще знайдеться… Тепер остаточно ясно, що дива не сталося. Ця втрата- величезна і для світової науки,  і для  колег і  учнів,  друзів  і рідних. Для багатьох з нас це величезний особистий біль. Ми не можемо навіть уявити, що значить його загибель для родини…Серце стискає від гіркого болю та відчаю...
Мужній та відданий, Борис Георгійович не покинув свого робочого місця доки не переконався, що всі  співробітники інституту вийшли, а потім було вже запізно…
Унікально світла та тепла людина з незрівняним тонким одеським гумором. Інтелігент "старої школи", ерудований, витончений, мудрий. На все життя закоханий у море, та вірний цьому коханню до останнього свого дня.
Всі, хто знає Бориса Георгійовича, кому пощастило працювати, спілкуватися, жити з ним, безмірно  його люблять. Він з теплим блискучим гумором, повагою, терпінням відносився до людей незалежно від їх посад та незважаючи на величезну завантаженість і безліч обов’язків, завжди знаходив час для дуже численних учнів, друзів, колег, родини.
Світла пам'ять про Бориса Георгійовича Александрова назавжди залишиться в наших серцях.